Sprawne i co ważne efektywne funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa, w tym nawet kilkuosobowej firmy, zależy od dobrej organizacji i skutecznego zarządzania wszystkimi procesami. Aby należycie wypełniać te założenia, opracowano tzw. wskaźniki efektywności (Key Performance Indicators), dzięki którym mierzenie stopni realizacji różnorodnych działań, staje się bardziej obiektywne i po prostu wyraziste. Sprawdźmy zatem, jak funkcjonuje system zarządzania przez cele oraz na czym polega jego sukces!

Obierz kurs na nowoczesność w biznesie. System zarządzania przez cele i compliance

Z pewnością każda osoba powiązana z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa jako złożonego organizmu zdaje sobie sprawę z konieczności dobrej organizacji, wyciągania miarodajnych wniosków i wartościowego planowania kolejnych działań. Dzięki zachowaniu właściwego porządku, oszczędzamy zarówno czas i pieniądze, a swój wzrok nakierowujemy na nowe cele oraz założenia. Z myślą o chęci uzyskiwania obiektywnych informacji o jakości, finansach, a także bieżącej pracy, specjaliści od biznesu stworzyli setki wskaźników efektywności. W zależności od profilu, złożoności czy celów przedsiębiorstwa, wyróżnia się takie KPI, które realnie obrazują procesy odbywające się wewnątrz naszego ?firmowego organizmu?. Co więcej, jako narzędzie menedżerskiej kontroli, pozwalają one również na adekwatną reakcję na pojawiające się trudności oraz klarowne planowanie przyszłych działań. Wracając do meritum, system zarządzania przez cele to zatem doskonały model, dzięki któremu zespół obiera konkretne metody działań, łatwiej oceniane są efekty, osiąganie zysków, przewidzenie strat i utrzymanie motywacji. Mierzalność tych aspektów jest więc ułatwiona dzięki odpowiednio stosowanym, omówionym wcześniej ? wskaźnikom efektywności. Aby umiejętnie wpleść nowoczesne systemy zarządzania, pamiętajmy o systemie compliance, gdyż samo ustalenie celów i mierzenie ich to nie wszystko. Ważne, aby każdy dział przedsiębiorstwa funkcjonował w zgodzie z prawem i normami, jakie firma uznała za obowiązujące.

Jak bez obaw wdrażać skuteczne modele compliance i zastosować adekwatne KPI?

Jesteśmy świadomi, że bezproblemowe zastosowanie nowych strategii i technik organizacji firmy, to nie lada wyczyn. Chcąc propagować nowoczesne idee biznesowe, warto czerpać cenną wiedzę od ekspertów, którzy na swoich przykładach i doświadczeniu wskażą właściwą drogę. Langas Group oferuje zatem kompletne szkolenie, dzięki któremu tajniki doboru, stosowania i oceniania skuteczności odpowiednich wskaźników efektywności, stanie się bardziej przejrzyste oraz adekwatne do celów stawianych przez firmę. Pamiętajmy, że solidna wiedza to nieoceniona inwestycja w nasz rozwój!