Certyfikowany AML Officer – poziom 1 – 25-26 października 2017

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu na Certyfikowanego AML Oficera. Program szkolenia został stworzony przez doświadczonych praktyków którzy doświadczenie budowali w kraju i za granicą. Praktyka jest też głównym fokusem tego szkolenia. Instytucje finansowe coraz częściej pomimo działania w Polsce narażone są na naruszenia przepisów zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Szkolenie to pozwoli Państwu na sprawne poruszanie się w gąszczu regulacji, regulatorów, definicji i wymagań. Omówimy główne założenia przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, ryzyka dla organizacji w tym najnowsze trendy takie jak ryzyka kryptowalut (m.in. Bitcoina). Drugi dzień poświecony będzie międzynarodowym standardom w zakresie AML i ich wpływu na działalność krajową. Omówione będzie też zasady budowania efektywnego systemu AML takie jak monitorowanie klienta i transakcji, zapobiegania naruszeniom obowiązkom sankcyjnym. Wychodzą naprzeciw środowisku Compliance i AML przygotowaliśmy ten unikatowy program, którego do tej pory nie było w Polsce. Jesteśmy przekonani, że udział w programie Certyfikowanego AML Oficera dostarczy Państwu niezbędnej wiedzy, teoretycznej jak i praktycznej. A zdobyty po zdaniu egzaminu Certyfikat, umocni Państwa pozycję zawodową.

PODCZAS SZKOLENIA DOWIESZ SIĘ:

Jakie są główne założenia światowego i krajowego systemu przeciwdziałania prania pieniędzy / finansowania terroryzmu?
Jakie są regulacje krajowe i międzynarodowe?
Jakie przesłanki pojawiają się w transakcjach, które mogą mieć związek z przeciwdziałaniem prania pieniędzy/ finansowaniem terroryzmu?
Wpływ przepisów FATCA
Gdzie i jak należy zgłosić transakcje podejrzane?
Jakie są główne definicje i konstrukcje prawne – wytłumaczone z języka i prawa angielskiego na realia krajowe?
Jakie są istniejące i nowe regulacje w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu?
Jakie są najnowsze naruszenia obowiązków przez instytucje finansowe – historyczne
i najbardziej istotne kary regulatorów
Jakie są sankcje międzynarodowe oraz kary, które są związane z nieprzestrzeganiem regulacji odnośnie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu?
Jakie są międzynarodowe schematy prania pieniędzy?
Jakie są najnowsze naruszenia obowiązków przez instytucje finansowe – historyczne i najbardziej istotne kary regulatorów?

 

Więcej informacji i harmonogram »

aml www fff baner www 111